top of page

Cinsellikte Doğru Bilinen Yanlışlar

  • Cinselliğe erkeklerin kadınlardan daha çok düşkün olma durumu kesinlikle yanlıştır. En az kadınlar da erkekler kadar cinselliğe düşkündürler.

  • Cinsel ilişkide penis boyunun önemli olduğu kesinlikle yanlıştır. Partnerinizin duyacağı haz tamamen ona olan yaklaşımınıza ve nasıl uyarılma yaşattığınıza bağlıdır.

  • Cinselliğin ilerleyen yaşlarda bittiği düşüncesi oldukça yanlıştır. Kaç yaşında olursanız olun eşler birbirlerini arzular.

  • Kadının sık cinsel hayatının olması vajinayı yıpratır düşüncesi de yanlıştır. Aksine düzenli cinsel hayat daha sağlıklı bir vajina, daha sıkı bir vücut, düzenli adet günleri

  • Erkeklerin prezervatif kullanarak boşalma durumu geciktirdiği bilgisi de yanlıştır. Prezervatifin boşalma süresi üzerinde herhangi olumlu ya da olumsuz bir etkisi yoktur.

  • Cinsel ilişkiyi her zaman erkek başlatır erkek bitirir düşüncesi de yanlıştır. Kadının daha fazla isteyebilir ve ilk o başlatabilir.

  • Cinsel ilişki öncesinde ön sevişmeyi uzatmak doğru bilinen yanlışlardandır. Bu durum orgazm süresini uzatarak orgazm olma durumu azaltabilir ve orgazm şiddetini düşürebilir.

420 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Seks sağlıklı, eğlenceli ve hayatın önemli bir parçasıdır, varlığımız kadar doğaldır. Araştırmalar, seksin ilişkilerde daha fazla refah ve mutlulukla bağlantılı olduğunu gösteriyor. Ama çok fazla seks

Bugün cinsel işlev sorunlarının temelinde ve sürdürümünde en yaygın olarak karşımıza çıkan sorun seksüel performans anksiyetesidir. Bu sorunun kaynağı ise partneri tatmin edememe, sertleşememe kaygısı

Yaşamı doğumdan erişkinlik dönemine kadar süren uzun bir yolculuk olarak düşündüğümüzde birçok yaşam olayı ve öğretilerle büyüyoruz. Kulağımız ve bedenimiz bazı deneyimlere şahitlik ediyor. Bunlar baz

bottom of page